2024-04-08 - Rukavice Level Energy W Mitt Gore-tex

Základní popis a parametry

Popisy výrobce a prodejců:

  • Dámské rukavice Level s voděodolnou prodyšnou membránou Gore-tex. Svrchní materiál je voděodolný prodyšný polyester v softshell provedení. Jemná fleece podšívka, přirozený "natural" střih, nastavitelný obvod strapem na suchý zip.
  • Rukavice Energy Gore-Tex jsou schopny udržet teplotu rukou mezi 28°C a 32°C nezávisle na počasí. Mají silikonový potisk. Rukavice jsou voděodolné a designované tak, aby se příjemně nosily.

Zkušenosti

Nové lyžařské rukavice značky Level byla z mého pohledu sázka na jistotu, už jsem jedny jejich goretexové rukavice měla. Tentokrát jsem se ale trochu „sekla“...

Jde o dámské palcové goretexové rukavice. Kupovala jsem je v sezónním výprodeji a byly tehdy těmi nejlevnějšími dámskými goretexovými palčáky, jaké se daly sehnat. Jejich kvalita odpovídá tehdejší ceně 909 Kč a poslední kusy se dají aktuálně koupit za 649 Kč.

Svrchní látka i podšívka jsou tvořeny 100% polyesterem. Ač je materiál umělý, na omak je příjemný a ani vnitřní podšívka se mi nijak nezachytává například o suché ruce, na které v zimě občas trpím.

Jednotlivé vrstvy rukavic nejsou nijak prošité, vnitřní podšívka je přišitá ke svrchnímu materiálu jen v prostoru konce prstů, takže jednotlivé vrstvy mají spoustu vůle a navzájem proti sobě kloužou. Je to nepraktické například v situaci, kdy potřebujete uchopit unašeč vleku.

Rukavice jsou tenké a nejsou dodatečně zateplené, takže nejsou nijak výrazně teplé. Při běžných mírně mínusových teplotách ale poskytují poměrně dobrý tepelný komfort a při volbě správné velikosti samozřejmě není problém si do nich vzít navíc i podvlékací rukavice.

Ačkoli rukavice mají goretexovou membránu, hodnotím je jako ten vůbec nejhorší goretexový produkt, jaký jsem kdy měla. Už nové rukavice poměrně rychle propouštěly vodu, typicky při nošení mokrých lyží nebo při lyžování v dešti. O sezónu později bych je označila spíš za houbu než rukavice s goretexovou membránou. V dešti jsem v nich cítila vlhkost už po hodině.

Obdobný problém mají rukavice i s prodyšností. Ráno, než dorazím k první lanovce, se mi zřejmě ruce v rukavicích mírně zpotí a vzniklé vlhkosti už se po celý zbytek dne nezbavím.

Na zápěstí mají stahovací pásek, jinak ale žádným „zlepšovákem“ nedisponují.

Osobně bych tyto rukavice doporučila jen jako náhradní, snadno se vejdou do kapsy pod bundu.

Plusy

  • Nízká cena.
  • Skladné.

Mínusy

  • Tenké a nedostatečně zateplené.
  • Ačkoli jsou goretexové, nejsou nepromokavé.
  • Nemají pásek na zápěstí.