2020-03-28 - Vrstvená velikonoční přání

Datum tvorby: 28. 3. 2020

Vrstvená velikonoční přání - úvod.

Už dlouhou dobu mi doma ležel arch s obrázky určenými na vrstvení. Motivy velikonoční, takže jsem si na ně vzpomněla vždycky, když se to zrovna úplně nehodilo. Ale letos, letos na ně konečně došlo :-). A protože je to něco, co by mohlo zabavit i děti, vytvořila jsem super snadný návod s několika tipy na závěr.

Potřebujeme

Vrstvená velikonoční přání - potřebujeme.
  • Materiál: obrázky určené na vrstvení, přáníčkový základ, 3D lepicí pěnovou pásku nebo čtverečky/tečky, štítky s texty nebo drobné ozdoby
  • Nářadí a nástroje: malé nůžky
  • Odhadovaná doba: 10 minut

Postup

1.Vrstvená velikonoční přání - Krok 1.Obrázky se stejným motivem vytlačíme z archu. Pokud nejsou předvyseknuté, musíme je vystříhat.
2.Vrstvená velikonoční přání - Krok 2.Na zadní stranu každého kousku nalepíme pěnové čtverečky.
3.Vrstvená velikonoční přání - Krok 3.Největší motiv nalepíme na přáníčkový základ.
4.Vrstvená velikonoční přání - Krok 4.Pak postupně lepíme další vrstvy. V podstatě platí, že každá další vrstva je o něco menší, než ta předchozí.
5.Vrstvená velikonoční přání - Krok 5.Navrstvením docílíme výrazného trojrozměrného efektu. Vyzdvihneme tím určitou část obrázku.

Tipy

  • Stejným principem můžeme použít třeba oblíbené razítko, které si otiskneme 3× až 4× a vybarvíme. Pak všechny části vystřihneme, jen z každé části odstřihneme nějaký kus, který už nebudeme vyzdvihovat.
  • Kdo si troufá, může podobně zpracovat vlastní obrázek. Ideální je hotový obrázek naskenovat či vyfotit, v počítači upravit, rozkopírovat, vytisknout a pak s ním nakládat stejně, jako v případě razítka nebo obrázků již hotových.
  • Podobnou techniku můžeme využít pro vyzdvihnutí štítku s nápisem nebo části fotografie, stačí tutéž fotku vyvolat 2× a z jedné vystřihat motivy, které nalepíme na druhou fotku.