2015-10-17 - Přáníčkový vánoční miniseriál

Datum tvorby: 17. 10. 2015

Úvod.

Internet je plný inspirace, takže pokud rychle potřebujete (nejen) vánoční přáníčko a po ruce máte jen jeho základ, několik washi pásek, ale žádný nápad, stačí zadat ta správná klíčová slova a vybrat si nějakou předlohu. I já jsem pro vás připravila několik jednoduchých přáníček, pro tři z nich (1., 6. a 7.) jsem našla inspiraci na internetu, konkrétně na Pinterestu. A to vše za účelem ukázat vám, jak málo stačí. Žádné z přáníček vám nezabere víc, jak 10 minut času, takže i v tom největším předvánočním shonu vám bude stačit odhadem hodina na to, abyste vyrobili všech osm.

Potřebujeme

 • Seznam materiálu: základy přáníček, washi pásky, oboustranná lepicí páska, oboustranná pěnová lepicí páska, štítky s vánočními nápisy, ozdoby – zbytky papírů, provázky, výseky
 • Nářadí a nástroje: nůžky, tužka, pravítko, kružítko
 • Odhadovaná doba: 1 hodina
 1. Přání s hvězdou I.

  Přání s hvězdou I.
  1.Přání s hvězdou I. - Krok 1.Budeme potřebovat základ přání, dvě různé washi pásky, zbytek barevného papíru, na který si předkreslíme vánoční motiv (hvězda, koule, ryba, stromeček…), a štítek s vánočním textem.
  2.Přání s hvězdou I. - Krok 2.Na základ přání nalepíme tři pruhy washi pásky, předkreslený motiv vystřihneme a nalepíme přes washi pásky. Doplníme vánočním nápisem.
 2. Přání s vodorovnými pruhy

  Přání s vodorovnými pruhy
  1.Přání s vodorovnými pruhy - Krok 1.Budeme potřebovat základ přání, tři různé washi pásky, kartičku o něco menší, než je základ přání, štítek s vánočním textem a oboustrannou pěnovou lepicí pásku.
  2.Přání s vodorovnými pruhy - Krok 2.Do horní části kartičky nalepíme tři pruhy washi pásky. Připojíme vánoční nápis a pomocí oboustranné pěnové lepicí pásky kartičku přilepíme na základ přání.
 3. Přání se svislými pruhy I.

  Přání se svislými pruhy I.
  1.Přání se svislými pruhy I. - Krok 1.Budeme potřebovat základ přání, dvě různé washi pásky, kartičku o něco menší, než je základ přání, a štítek s vánočním textem.
  2.Přání se svislými pruhy I. - Krok 2.Na kartičku střídavě nalepíme čtyři pruhy washi pásky. Připojíme vánoční nápis a pomocí oboustranné pěnové lepicí pásky kartičku přilepíme na základ přání.
 4. Přání s vlaječkami

  Přání s vlaječkami
  1.Přání s vlaječkami - Krok 1.Budeme potřebovat základ přání, pět různých washi pásek, kartičku o něco menší, než je základ přání, provázek a štítek s vánočním textem.
  2.Přání s vlaječkami - Krok 2.Vzorované washi pásky si z poloviny nalepíme na papír. To proto, aby nám neprosvítal vzor z druhé strany.
  3.Přání s vlaječkami - Krok 3.Zezadu přilepíme přes pásky provázek.
  4.Přání s vlaječkami - Krok 4.Pásky zahneme a přilepíme z druhé strany papíru. Opatrně odstřihneme od sebe a konce zastřihneme do tvaru vlaječek.
  5.Přání s vlaječkami - Krok 5.Na koncích provázku uděláme mašličky a girlandu nalepíme na kartičku. Připojíme vánoční nápis a pomocí oboustranné pěnové lepicí pásky kartičku přilepíme na základ přání.
 5. Přání se svislými pruhy II.

  Přání se svislými pruhy II.
  1.Přání se svislými pruhy II. - Krok 1.Budeme potřebovat základ přání, tři různé washi pásky a štítek s vánočním textem.
  2.Přání se svislými pruhy II. - Krok 2.Na základ přání nalepíme do jeho pravé poloviny tři pruhy washi pásky.
  3.Přání se svislými pruhy II. - Krok 3.Z vánočního nápisu vyrobíme ozdobný štítek a nalepíme ho přes washi pásky.
 6. Přání se šipkou

  Přání se šipkou
  1.Přání se šipkou - Krok 1.Budeme potřebovat základ přání, tři různé washi pásky a štítek s vánočním textem.
  2.Přání se šipkou - Krok 2.Na základ přání střídavě cik-cak nalepíme washi pásky. Doplníme vánočním nápisem.
 7. Přání s dárkem

  Přání s dárkem
  1.Přání s dárkem - Krok 1.Budeme potřebovat základ přání, čtyři různé washi pásky, zbytek papíru ve tvaru čtverce, provázek, a štítek s vánočním textem.
  2.Přání s dárkem - Krok 2.Na čtvercový zbytek papíru nalepíme čtyři pruhy washi pásek a čtverec přilepíme na základ přání.
  3.Přání s dárkem - Krok 3.Přilepíme mašli z provázku a doplníme vánočním nápisem.
 8. Přání s hvězdou II.

  Přání s hvězdou II.
  1.Přání s hvězdou II. - Krok 1.Budeme potřebovat základ přání, tři různé washi pásky, kartičku o něco menší, než je základ přání, výseky hvězdiček a štítek s vánočním textem.
  2.Přání s hvězdou II. - Krok 2.Na základ přání nalepíme washi pásky.
  3.Přání s hvězdou II. - Krok 3.Na kartičce si vyměříme místo, kam jsme na základu přání nalepili washi pásky, a vystřihneme vánoční motiv (hvězda, koule, ryba, stromeček…). Pomocí oboustranné pěnové lepicí pásky kartičku přilepíme na základ přání a doplníme vánočním nápisem.