2022-10-07 - Michaels

Datum návštěvy: 10. 5. 2022

Třetím z navštívených obchodů v USA byl Michaels. Ze všech je asi můj nejoblíbenější, a to kvůli především kvůli cenám, které jde dost výrazně srazit pomocí slevových kupónů.

Abych formalitám učinila za dost, jen zmíním obvyklé úvodní statistiky. Michaels Stores, Inc. Byl založen roku 1973 v Chicagu a nyní má asi 1250 obchodů.

Tentokrát se mnou nakouknete vlastně výhradně do oddělení potřeb pro scrapbooking, kde jsem právě vlivem široké nabídky strávila veškerý čas a k některým regálům jsem se ještě vrátila. Fotky mám řazené chronologicky tak, jak jsem je pořídila. Aspoň uvidíte, jak jsem tam pobíhala :-).

První zastávkou byly samolepky. Řada jich byla vyprodaná, i tak mě ale překvapilo, co všechno je k dispozici. Samolepky jsou tříděné podle témat – svatební, dětské, cestovatelské… Ty cestovatelské jsou navíc seřazené i podle abecedy. Docela bych chtěla vidět toho, kdo to třídil… :-)

Ceny většiny samolepek byly pod 5 USD, což není málo. Bohužel na samolepky nebyla žádná sleva, takže jsem je sice důkladně prohlédla, ale v podstatě všechno jsem jim tam nechala.

Ulička s papíry je v Michaels přímo ráj. Ty jednobarevné mají setříděné pěkně podle odstínů. Mají hladké i texturované, ale ceny jednotlivých kusů jsou srovnatelné s našimi cenami. O dost lepší je situace u sad papírů – za 7 USD lze koupit sadu 50 dvanáctipalcových čtvrtek. A to je cena před slevou…

Nabídka vzorovaných papírů by asi mohla být bohatší, ale opět – s ohledem na cenu jsem to prošla jen letmo. Pravdou je, že ve stojanech se dají najít i „poklady“ typu čtvrtek různě texturovaných, s leskem či třpytkami.

Během mé návštěvy měli na všechny sady papírů slevu typu kup jeden, dostaň druhý za polovinu. Týkalo se sad papírů značky Recollections. Není to taková sleva, jaká bývala kdysi, ale i tak to nákup podstatně zlevní. U dražších sad to znamená úsporu přiblině 10 USD.

Od zmiňované značky jsem našla i zajímavé ozdoby. Zaujaly mě hlavně svou velikostí. Dlouhodobě totiž zápasím s tím, že na „třicítkové“/dvanáctipalcové stránky je většina ozdob malá.

Kromě papírů jsem prozkoumala i alba, která jsou v porovnání s jiným zbožím skoro za hubičku. Tedy – samozřejmě podle aktuálního kurzu dolaru. V nabídce měli i předpřipravené náplně do alb, které už jste mohli vidět dříve.

Závěrečné nakouknutí do uličky s papíry a běžím… zpátky k samolepkám :-). Nabídka je tak velká, že mi to nedalo a rozhodla jsem se pro bližší průzkum. Objevila jsem tak třeba sympaticky decentní svatební samolepky. Akorát svatební stránky už mám hotové…

Stejně tak jsem znovu omrkla papíry a našla krásné se třpytivými motivy. Sama moc lesklé věci nevyhledávám, takže bych pro tenhle typ papírů neměla využití, ale nic to nemění na tom, že motiv je moc hezký.

Michaels samozřejmě není jen o papírech, respektive scrapbookingu. Do ostatních oddělení jsem ale ani nenakoukla a oddělením galanterie jsem akorát prošla…