2022-09-09 - Hobby Lobby

Datum návštěvy: 10. 5. 2022

Druhým z navštívených „craft store“ byl Hobby Lobby. Pro zajímavost – byl založen v roce 1972 v Oklahoma City. Sídlo se od té doby nezměnilo a podle Wikipedie mají 969 obchodů a víc jak 43.000 zaměstnanců.

Hobby Lobby mi však ze všech tří hlavních „craft store“ přijde nejhorší. Když se zaměřím na věci na scrap, výběr je úžasný. Bohužel ale ceny jsou srovnatelné s ostatními obchody, ale slevy horší nebo žádné. Ačkoli jsem byla v Hobby Lobby dvakrát, nakonec jsem tam nekoupila nic.

Pojďte si teď se mnou projít jednu z prodejen tak, jak jsem jí během chvilky prošla já. Začneme pohledem od vchodu, ze kterého je patrná velikost prodejny. Tohle u nás nenajdete…

Ke scrapbookingu jsem to vzala uličkou s nástěnkami a potřebami na malování. Výběr štětců či barev byl obrovský, nejvíc mě ale nadchnuly skicáky. Různé velikosti, gramáže papírů i určení – pro kreslení, skicování, mixed media, s texturou plátna… Ráda bych si nějaký z těch velkých formátů dovezla, ale můj kufr velikosti příručního by tohle bohužel nepobral…

Součástí obchodů jsou i různé dekorace – od svíček a figurek až po neuvěřitelný výběr úchytek na nábytek. U některých jsem ovšem dost přemýšlela nad jejich využitím :-).

Nesmí chybět korálky a navlékací materiál. Ten výběr mi přišel skoro až větší, než mají u nás korálkové speciálky. Úžasné byly hlavně různé ozdobné komponenty, přívěsky. Jenom těch variant střapců kolik měli…!

Tak jo, jdeme scrapovat. Začneme celou uličkou scrapbookových alb a náhradních obalů. Zajímavé byly především sady kapes od The Paper Studio, které jsou předpřipravené včetně tematických náplní. V podstatě tak stačí koupit album, tohle balení kapes, pak k tomu nastrkat fotky a je hotovo. Za 15 USD 60 kapes, to je slušné. Kdyby byly navíc ve slevě, vzala bych je. Sice bych asi rozbila tu prvotní myšlenku jen k tomu doplnit fotky a celé bych to rozebrala na prvočinitele, ale získala bych spoustu kapes a spoustu materiálu.

Další uličku zabírají plánovače. Prim hraje Happy Planner, ale mají i spoustu různých „noname“ věcí – od plánovačů až po ozdoby. Jen zase ty ceny…

Scrapbookové království se nachází v uličce s papíry. Tohle se musí zažít a vidět, na fotkách to fakt nevynikne. V nabídce je neuvěřitelná spousta jednotlivých papírů, jednobarevných i vzorovaných. Ceny začínají na 79 centech, což není žádná hitparáda. A speciální papíry jsou samozřejmě ještě dražší dokonce bych řekla, že i dražší, než u nás.

Různých ozdob měli v Hobby Lobby víc, než v Joann. Samolepky byly dokonce barevně o dost umírněnější. A ceny do 5 USD. Kdyby na ně byla ještě nějaká sleva, bylo by tohle místo, odkud bych si rozhodně něco odnesla.

A úložné prostory, to je taky téma. U nás jsou možnosti omezené, ale v USA je možné zakoupit nejrůznější tašky (vizte výše) nebo plastové boxy. Ty zrovna měli ve slevě, jeden box za 4 USD. Jenže jeden už jsem měla od sestřenice, která ho nepoužívá, a další bych do kufru nenarvala…

Omrkla jsem i různé pomůcky, které sama nevyužívám. Nejsem zrovna milovník razítek, protože tím, že tvořím vlastně výhradně scrapbookové stránky, tak by se mi motiv často opakoval a prostě si radši za stejné peníze nakoupím různé ozdoby, které mohu využít na víc stránek a mít každou stránku jinou, než abych měla všude stejné razítko. Sama mám tedy razítek pomálu, což ale nemění nic na tom, že jsem se zájmem neobhlédla nabídku. Hlavně ta dřevěná jsou vyloženě krásná.

Ulička s „mašinkami“ a příslušenstvím. Takže třeba Cricut Mug Press, ten jsem vůbec neznala. Jinak je v nabídce Cricut Maker nebo Cricut Explore Air, Sizzix Big Shot Switch i klasický neelektrický Big Shot. Ten byl zrovna ve slevě za 79,99 USD, takže necelé 2.000 Kč. U nás se prodává za nějaké 3.500 Kč. Nechci si stěžovat na domácí ceny, je jasné, v jakých podmínkách uprostřed Evropy žijeme a jaké možnosti mají naše prodejkyně a prodejci. Spíš poukazuji na to, že pokud máte adekvátní zavazadlo a máte tím směrem namířeno, stojí za zvážení, jestli si nekoupit tam…

Ještě vám ukážu samolepky z dálky…

… a pak už jenom projdeme uličkou u pokladen, která už v květnu byla připravena na červencové oslavy dne nezávislosti.