2015-08-31 - Cuy, Tibet a Doprava v Dillí

Moje scrapbookové album, tedy vlastně moje scrapbooková alba, neb jich je kompletních 9 a v tom desátém chybí jen 5 stránek, jsou taková sobecká, na jedno brdo: já, já a já! Začala jsem je dělat s tím, že jsou primárně moje, až druhořadé bylo, že tedy i naše, takže v nich mám své předky, z nichž některé jsem ani nepoznala, své dětství, dospívání a od půlky života (propána!) pak svou drahou polovičku. Ale to jen proto, že mi furt leze do záběru… :-) Kecám. Mám ty společné fotky moc ráda a vždycky mě mrzí, když zjistím, že mi z daného místa chybí některá ze čtyř typů fotek – místo samotné, já s místem, on s místem a my oba s místem :-).

Když jsem teď naposledy listovala hotovými stránkami, došlo mi, kolik úžasných věcí jsem viděla a kolik pocitů kdy zažila, ale v albu to zachycené není. Chtěla bych si tyhle fotky vyčlenit a nějak taky zpracovat, nicméně sice vím, jaký bych chtěla výsledek, ale netuším, jakou cestu k jeho dosažení zvolit. Takže tomu dám čas…

Asi před dvěma týdny jsem objevila stránku Simply Delicious od Janine Langer:

Úplně jsem tam viděla svoje fotky z Peru a rozhodla se nápad zrealizovat a stránku zařadit klasicky do alba. Nakonec jsem přidala jednu fotku navíc, protože jsem pořád měla pocit, že to musí být víc osobní, a taky jsem z příboru udělala v podstatě jediný motiv stránky. Vznikla stránka Cuy:

Druhé fotce jsem nedala šanci – schválně jsem jí zvolila v takové velikosti, že už k ní žádná druhá „s lidmi“ prostě pořádně přidat nešla. Na druhou stranu asi mohla být méně barevná – stránka Tibet:

A do třetice jsem měla jednu malou kruhovou fotku a hledala způsob, jak jí zpracovat. Zaujala mě stránka od Diany Poirier:

Podkladová čtvrtka pro mě vlastně zadní, rubová strana jednoho papíru, u nějž jsem si neuměla představit, že bych tuhle stranu smysluplně využila, takže jsem ho měla zatříděný podle té druhé, pro mě přední, lícové strany. Jeho zadní stranu jsem objevila tak trochu náhodou při listování mezi papíry a k dané fotce mi tedy přišla přesná, takže bylo rozhodnuto. Dál už jsem se docela držela předlohy – rozložení dominantních šipek, k tomu nějaké ozdoby. A dominantní nadpis – aktuálně mám období velkých nadpisů… :-)