2015-08-30 - Kde nakupovat scrapbookové potřeby?

Scrapbooku se nevědomky věnuji vlastně už od děství, s vědomím, že takové tvoření je oficiální a zaškatulkovatelné, posledních několik let. Když jsem se scrapem začínala, bylo už docela dost možností, kde potřeby na tvoření nakoupit. Ačkoli já jsem konzervativní, takže zůstávám, až na pár úletů, od počátku věrná v podstatě výhradně své trojce prodejců, u kterých střídavě nakupuji už od začátku, na trhu se objevují další a další prodejci. Vyznat se dnes ve všech scrapbookových potřebách a pomůckách, ale zorientovat se i v tom, kde nakoupit, může být pro začátečníka oříšek.

Existuje spousta obchodů, třeba různá papírnictví a výtvarné potřeby, kde je možné potřeby na scrapbooking pořídit. Především však existují e-shopy, pro které je prodej potřeb pro scrapbooking jedním z hlavních nebo dokonce jediným zaměřením. Nejdříve tedy abecedně seřazené výhradně scrapbookové e-shopy:

Zatímco předchozí seznam bude případně nekompletní jen proto, že jsem si na daný obchod zrovna nevzpomněla, seznam obchodů, které prodávají nejen potřeby na scrapbooking, ale i potřeby na další kreativní tvoření, snad ani kompletní být nemůže. Takže alespoň ty, na které jsem si teď vzpomněla:

Začátečníci se také často ptají po kamenných prodejnách, protože hlavně v začátcích je fajn, když je možnost si věci před nákupem prohlédnout:

Pokud máte tip na doplnění výše uvedených seznamů, můžete mi dát vědět.